השנים חולפות ומתחילות להראות את אותותיהן בעיקר על פנינו. זה מתחיל בהופעת קמטי הבעה קטנים, אלה מופיעים בזויות הפה והעיניים, בין הגבות ובאזור המצח. ועם הזמן הקמטים הופכים להיות משמעותיים יותר ובולטים יותר.  אפשר להאשים את אורח החיים המטורף של ימינו ואת השמש הישראלית החמה, אך הטבע עושה את שלו והגיל והגנטיקה הם המשפיעים העיקריים על עור הפנים.

גיל, לעיתים הוא עניין של הרגשה פנימית ולא דווקא של מספר. נשים רבות מתקשות להתעלם מהופעת הקמטים על פניהן ומעדיפות להצעיר את עורן על ידי ביצוע מילוי קמטים בשיטות שונות.

שיטות מקובלות למילוי קמטים

  • הזרקת בוטוקס: הבוטוקס, או בשמו המדעי בוטולינום טוקסין הוא אחד הטיפולים היותר פופולאריים להחלקת קמטי הפנים. בניגוד לטיפולים אחרים, הבוטוקס לא ממלא את הקמט אלא משתק את שרירי הפנים אליהם מזריקים אותו ובכך הוא מחליק ומטשטש את הקמטים. הבוטוקס פעיל למשך כארבעה חודשים.
  • הזרקת חומצה היאלורונית: חומצה היאלורונית מיוצרת באופן טבעי ברקמות החיבור בגוף האדם במטרה לגרום ל'שימון' המפרקים, מילוי נפח ובלימת זעזועים. מבחינה כימית מדוברת במולקולה רב סוכרית עם מרכיב חלבוני. כיום מייצרים חומצה היאלורונית באופן מלאכותי ויחד עם זאת, בהיותה חומר טבעי המיוצר בגופנו השימוש בה לא גרום לגוף לדחות אותה או לפתח אליה אלרגיות. הטיפול בחומצה עמיד לטווח זמן ארוך יחסית, והוא מחזיק כשנה וחצי. ניתן להתאים את מידת סמיכות החומר בהתאם למקום ההזרקה. כך, חומר דליל יחסית יתאים למילוי קמטים קטנים כמו אלא הנמצאים סביב הפה ואילו דרת סמיכות גבוהה מתאימה להזרקה שמטרתה ניפוח ופיסול הפנים, כמו למשל טיפול עיבוי שפתיים, הרמת גבות, פיסול אף, מילוי רקות ועוד. יעילות הטיפול גבוה וכאמור השימוש בה נחשב בטוח אך המידה והטיפול לא מתבצע על ידי מומחים עלולים להיות סיכונים כמו פגיעה בפרופורציות הפנים בעקבות הזרקת כמות גדולה מידי של חומר או התאמה לא נכונה של טיפול לבעיה.
  • הזרקת שומן עצמוני: אם אתם חוששים מהזרקת חומרים זרים לגופכם זהו הפתרון המושלם עבורכם. טיפול זה מציע שימוש בשומן עצמוני, כלומר, שואבים שומן מאזור מסוים בגוף כמו הישבן, הירכיים או הבטן, מעבירים אותו תהליך עיבוד הכולל סטריליזציה ומזריקים אותו למילוי הקמטים באזור הרצוי בפנים. הזרקת שומן עצמוני מתאימה לטיפולים בהם יש צורך בכמות גדולה יחסית של חומר מילוי. לשיטה זאת יתרונות רבים, היא טבעית ובטוחה ולכן מונעת מצב בו החומר המוזרק נדחה על ידי הגוף ומתפתחת תגובה אלרגית והיא נשמרת לתקופה ארוכה יחסית. יחד עם זאת, החיסרון הבולט בשיטה זו הוא שהשומן, בהיותו חומר טבעי, נספג במהירות ובכך מפחית את תוצאות הטיפול ולעיתים מצריך טיפולים נוספים להשלמת המראה.

לסיכום, טיפולים להצערת הפנים הם אמנם נפוצים מאוד בשנים האחרונות אך במידה ובחרתם לבצע טיפול מסוג זה הקפידו לפנות לרופא מומחה על מנת לקבל את התוצאות המיטביות בהתאם לצורך האישי שלכם.