ככל שהזמן עובר, קצב חידוש תאי העור שלנו מאט את עצמו ונוצרים על העור קמטוטים, קמטי, נמשים וכתמי שמש. אחת השיטות הנפוצות לקילוף שכבות העור העליונות, שכבה המכונה בשפה המקצועית אפידרמיס נקראת פילינג כימי. פילינג כימי הוא למעשה סוג של פילינג באמצעותו מתבצע בעור בפנים ניקיון יסודי, זאת במטרה לעודד קילוף אינטנסיבי של העור וכאמור לחדש את קצב היווצרות תאי העור החדשים. בשיטה זו מורחים חומרים כימיים הגורמים להיווצרות של כוויה על העור ומאיצים את תהליך הקילוף.

היתרונות שבשיטת הפילינג הכימי טמונים בעובדה שלאחר הטיפול נזכה ליהנות מעור חלק, גמיש יותר, ללא קמטים, נקבוביות וצלקות שנוצרו על העור במהלך השנים. כאילו העור נולד מחדש. אם נשמור על העור שלנו לאחר הטיפול ונקפיד להימנע מחשיפה ממושכת לשמש, נזכה ליהנות מעור חלק ובריא לאורך שנים.

בנוסף, זרימת החמצן והדם המגיע אל תאי העור מתייעלת תוך כדי ואחרי התהליך. את הפילינג הכימי מבצעים באמצעות שימוש בתמיסות מיוחדות. הטיפול מומלץ עבור אנשים מגיל 45 ומעלה או עבור אנשים (שסיימו את תהליך גיל ההתבגרות) הסובלים ממראה עור פגום כתוצאה מאקנה חמור שהותיר על פניהם צלקות. את הטיפול מומלץ לעשות תוך כדי מעקב רפואי צמוד והכוונה של רופא עור. יש סוגים שונים של פילינג כימי: פילינג כימי קל, בינוני ועמוק. ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי בריכוזים של החומצות שבחומר ובעוצמת תופעות הלוואי מהן נסבול לאחר הטיפול.

החיסרון שבטיפול הפילינג הכימי הוא שלא כל טיפול מתאים לכל אחד, ויש להתאים את הטיפול לסוג העור. בנוסף, במהלך הטיפול וכמה שבועות לאחריו יש להימנע מחשיפה לשמש זאת משום שעלול להיווצר חוסר אחידות במראה העור. בנוסף, יש אנשים שסובלים אחרי הטיפול מעור רגיש ואדמומי למשך כמה חודשים.