משמעות הביטוי הלטיני פדיקור הינה טיפול ברגל. טיפול פדיקור משלב הסרה של העור המת מכף הרגל ומהאזורים הסובבים את אצבעות הרגליים, ניקוי כללי מתחת ומסביב לציפורן ולעתים בנוסף לזה, מטרתו תהיה לטפל מהיסוד בבעיות עור כמו פטרת הציפורניים, ציפורן חודרנית ועוד. המטרה של הטיפול היא לשפר את מראה כף הרגל והציפורנייים שלנו ולשמור על היגיינה מקסימלית באזורים הללו. משך הטיפול הוא בממוצע בין 30-90 דקות, תלוי במצב העור והציפורניים של המטופל/מטופלת.

 

רבים תופסים את טיפול הפדיקור כפינוק או כסוג של שחרור מכל השבוע העמוס שלנו, שכן במכוני קוסמטיקה, לרוב אנו מוזמנים לשבת על כורסת מסז׳ חשמלית ולהתפנק. למרות זאת, אחוז גבוה מהמטופלים עושים את הטיפול במטרה להפחית את הכאבים מהם הם סובלים וכאמור למנוע/ לטפל בהיווצרות של פטרת או ציפורן חודרנית.

 

ניתן לחלק את טיפול הפדיקור לשני סוגים: פדיקור קוסמטי ופדיקור רפואי.

בפדיקור קוסמטי אין חדירה עמוקה לכף הרגל והציפורניים, זאת בשונה מפדיקור רפואי שמטרתו לטפל במצבים של עור יבש (אנשים סוכרתיים סובלים מכך), יבלות, פטריות ועוד. בין אם בוחרים להתנסות לראשונה בפדיקור קוסמטי או בפדיקור רפואי, ההמלצה היא לעשות זאת במקום המוסמך לכך ועל ידי פדיקוריסטית מקצועית. סביבת הטיפול חייבת להיות סביבה סטרילית, המוצרים בהם משתמשים חייבים לעבור חיטוי וניקוי יסודי בין טיפול לטיפול ועל המטפלת לעבוד עם כפפות.

 

שני הטיפולים כוללים את השלבים הבאים: השריית הרגליים במים חמים המכילים מינרלים וחומרים מרככים, הסרת העור היבש מהרגליים ומסביב לציפורניים, קיצוץ, ניקוי ושיוף. בפדיקור רפואי, החדירה היא עמוקה יותר.

 

טיפול הכולל פדיקור קוסמטי ו/או רפואי מומלץ לבצע פעם בחודש, זאת במטרה לתחזק את כף הרגל והציפורניים, לשמור על תחושה נעימה, על עור רך בכף הרגל מה שימנע היווצרות של כל אותן תופעות רפואיות.