אנו כל כך עסוקים ויש תקופות בהן בכל יום אנו מרגישים כאילו אנו נמצאים בתחילתו של מרתון וככל שנספיק יותר דברים, כך יירדו מאיתנו משימות ליום שאחרי.

 

השילוב בין קריירה לבין חיי משפחה וגידול ילדים לעתים מעמיס עלינו המון, כאשר רוב העומס, הלחץ והמתח מתרכזים בסוף היום בעיקר באזור השכמות, הצוואר והגב העליון. אחת הדרכים הטובות והנעימות לשחרר את כל המתח הזה היא בעזרת עיסוי שכמות.

 

מהם היתרונות של עיסוי שכמות וכל כמה זמן מומלץ לבצע אותו?

  1. עיסוי מסייע להזרים את הדם מה שמאפשר לחמצן להגיע בצורה טובה אל התאים ואף מעודד חומרים מזינים להגיע לגוף. עיסוי מייעל את תהליך ניקוי הרעלים מהגוף.
  2. עיסוי שכמות מסייע כאמור להפיג את המתחים והלחצים שמצטברים באזור הכתפיים ותורמים לתחושת שחרור למשך זמן.
  3. עיסוי שכמות מעניק תחושת שלווה ורוגע, מעלה את רמת האנרגיה , מפחית את רמת העייפות שאנו חשים בגוף ואף עוזר לנו לישון טוב יותר.
  4. עיסוי שכמות עוזר להגמיש את הרקמות וזו אחת הסיבות שעיסוי זה מומלץ מאוד עבור ספורטאים.
  5. עיסוי עוזר גם להפחית חרדות ולכן נחשב לאמצעי ריפוי ממש.
  6. עיסוי מסייע גם מבחינה נפשית שכן כאשר אנו נמצאים זמן רב בסטרס כל מיני תופעות לוואי ותסמינים כמו כאבי ראש, מיגרנות בעיות במערכת העיכול מופיעים ולכן עיסוי מומלץ גם מהבחינה הזו.

 

עיסוי שכמות מומלץ לעשות אך ורק אצל מעסה מקצועי במשך 45-90 דקות בהתאם לרמת התפיסות. כמובן שיש להתאים את רמת העוצמה של העיסוי על פי ההעדפה האישית של כל אחד ואחת מכם. בנוסף, בכדי להנות מתוצאות טובות ולאורך זמן, כדאי לבצע את העיסוי אחת לשבועיים או מקסימום אחת לשלושה שבועות.