עיסוי רפואי הינו עיסוי המתאים לאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות ביניהן בעיות כתפיים כמו כתף קפואה, בלט דיסק, פריצות דיסק, כאבי ברכיים, כאבי מרפקים, דלקות פרקים ועוד. בנוסף, עיסוי רפואי מתאים גם לאנשים הסובלים מכאבי צוואר, שרירים תפוסים לעיתים תכופות (אנשים העוסקים בספורט), אנשים הסובלים ממתחים, נדודי שינה וחוסר איזון בגוף.

כיצד מתבצע עיסוי רפואי?

מדובר בטיפול מובנה במגע באמצעותו משלבים מספר טכניקות גופניות שהמטרה של כולן הינה לסייע לגוף לבצע פעולות פיזיולוגיות שלא מתבצעות כהלכה, רובן פנימיות. אנשים המבצעים עיסוי רפואי מעוניינים להקל על הכאבים שפוקדים אותם או לחלופין להעלימם לחלוטין. לרוב מדובר בתהליך ולכן עיסוי אחד אינו מספיק בכדי לפתור את הבעיה. כמעט תמיד יתייחס המטפל לבעיה הרפואית הספציפית של המטופל, זאת על ידי שאילת שאלות ואבחון הבעיה לעומק. בשונה מעיסויים אחרים, עיסוי רפואי אינו נחשב לעיסוי מפנק אלא מטרתו להקל על הכאבים הכרוניים מהם סובל המטופל, להזרים את הדם, לחזק את המערכת החיסונית, זאת בכדי למנוע התפתחות של דלקות. יש מגוון טכניקות ושיטות שנלמדות בכל מיני מוסדות ברחבי העולם החל משיאצו, טווינה, לחיצות נקודתיות חזקות תוך שימוש באיברים של המטפל.

 

ניתן לחלק את העיסוי הרפואי לשני מישורים. במישור הפיזיולוגי מניע המטפל את גופו של המטופל, זאת כאמור על ידי לחיצות המזרימות את הדם. העיסוי הרפואי עוזר לחמצן להגיע אל הרקמות ולפנות רעלים ופסולת מהגוף. במישור הנפשי, מטרתו של העיסוי הרפואי להרגיע את המטופל ולהביא אותו להרפיה. תחושת שחרור שדוחה מתחים ולחצים מוגברים משפרת את איכות החיים ומסייעת לגוף להשתקם מפציעות ספורט ומבעיות אורתופדיות מסוגים שונים. עיסוי רפואי אינו מתאים לאנשים הסובלים ממחלות זיהומיות, מחלות מדבקות, מחלות כלי דם, זיהומים או גידולים.