לכל אחד ואחת מאיתנו יש את הדרכים שלו או שלה לפנק את עצמו או את עצמה… זה נחוץ, זה כייף וזה בעיקר חובה בעידן שבו אנו חיים: עידן שבו סטרס, מתח וחיים שהם כמעט ללא הפסקה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מאיתנו. אחת הדרכים להתפנק היא על ידי עיסוי פנים.

 

עיסוי פנים הוא בעצם עיסוי שמתחלק לשני סוגים עיקריים: עיסוי למטרות טיפוח והצערת עור הפנים בו משתמשים במגוון של תכשירים, פילינגים ושיטות המסייעות להפחית מראה קמטים קמטוטים לצד מראה של עיגולים שחורים. עיסוי זה נחשב למפנק במיוחד אך לעתים גם משלב טכניקות שעשויות לצרוב או להכאיב.

 

העיסוי השני הוא עיסוי שמתמקד בשרירי הפנים, ההבעה והלעיסה כאשר המטרה היא לשחרר את השרירים שנוטים להתכווץ, להפיג מתחים ולשפר את הזרימה של הדם באזורים אלו. יש אומרים שעיסוי פנים מסייע לטפל בעוד בעיות פרט לנושא הקוסמטי כמו למשל כאבי ראש, כאבי צוואר, סחרחורות ועוד.

 

יש כל מיני סוגים של עיסוי פנים כמו למשל עיסוי סיני המתבצע באמצעות שתי כפות סיניות ייחודיות שמפעילות לחץ על נקודות מסוימות ומסייעות להפחית מראה קמטים וקמטוטים, עיסוי פנים עם כדורים, עיסוי בעזרת פילינג לחידוש תאי העור כאשר לכל עיסוי יש את היתרונות שלו.

מהם היתרונות של עיסוי פנים?

  1. עיסוי פנים מסייע בהצערת מראה העור, חידוש התאים והרקמות, תורם להאטת תהליך ההזדקנות.
  2. עיסוי פנים מסייע להפחתת כאבי ראש, מיגרנות וכאבי צוואר.
  3. עיסוי פנים מסייע להפחית את רמת הלחץ, תורם לרוגע ושלווה.
  4. ניתן להתאים את סוג העיסוי והתכשירים בהם עושים שימוש: קרמים או שמנים אתריים בהתאם לצרכים ולסוג העור של המטופל או המטופלת.
  5. עיסוי פנים מסייע להזרים את הדם ולכן תורם לשיפור תהליכים קוגנטיביים, מפחית את רמות העייפות ומסייע להעלות את רמות האנרגיה בגוף שלנו.