אנשים רבים שואלים את עצמם האם לעיסוי יש קשר לבריאות שלנו, או שמא מדובר בפינוק שכל אחד מאיתנו רוצה להרשות לעצמו מדי פעם. אז מסתבר שלעיסוי יש מגוון של יתרונות בריאותיים, לא סתם פותחה שיטה ייחודית המכונה עיסוי רפואי. מגזין הבריאות Anything בדק את הנושא ואלו המסקנות:

עיסוי – מסייע לטיפול ומניעה של דלקות


דלקת בשרירים או במפרקים היא משהו שגורם לסבל רב, כאבים ופגיעה באיכות החיים שלנו. גם אם מדובר בפציעה או דלקת כרונית שמלוות אותנו למשך תקופה ארוכה ,עדיין עיסוי יכול לעזור. העיסוי עוזר לשקם את השרירים, להזרים דם לאזור הדלקת, לאיחוי של הרקמות ולהפרשה של הורמונים מסוגים שונים. אם אתם עוסקים בספורט, עיסוי מצוין משום שהוא עוזר לשקם את התאים והרקמות שעוברים סוג של הרס בזמן האימון.

בנוסף, דרך העיסוי כלי הדם מורחבים וכך נוזלי הלימפה אשר מכילים רעלנים יוצאים החוצה מהתאים שלנו. הגירוי שהתנועה עושה תו ךכדי כיווץ והרפיית השרירים תורמת ליצירת תגובה חיובית על התאים ומשפר את בריאות המטופל.

עיסוי תורם להספגה של רכיבים חיוניים בגוף


כתוצאה מזה שזרימת הדם משתפרת לאחר העיסוי, מרכיבי המזון כמו מינרלים, ויטמינים ואנזימים עוברים בקלות ומגיעים אל התאים שלנו. אנשים רבים סובלים מבעיות במערכת העיכול ועיסוי יכול הרבה פעמים לפתור את הבעיה או לפחות לסייע בה.

עיסוי כמטפל נפשי


אנו חיים בעידן שהרבה לחץ מופעל עלינו. מדובר באחד הנושאים הכי נחקרים בשנים האחרונות כאשר לחץ מעודד היווצרות של מחלות ובעיות רפואיות שונות. לחץ יכול לגרום ללחץ דם גבוה, דיכאון, חרדה, בעיות במערכת העיכול, בעיות שינה, מגרנות וכאבי ראש. עיסוי בעצם מביא את הגוף שלנו למצב של רגיעה ושלווה נפשית, לכן הוא תורם לנו בהיבט הנפשי ולא רק בהיבט הפיזי.