טיפולי מניקור מטרתם לשמור על מראה ציפורניים וידיים מטופחות ואת הטיפול נהוג לעשות בממוצע אחת לשבועיים. כחלק מטיפול המניקור, מסירים את העור היבש והמת שגדל מסביב לאצבעות של כפות הידיים, זאת במטרה להגדיל את שטח הציפורן ולהשיג מראה אסתטי. בדומה לטיפול הפדיקור, גם טיפולי המניקור נחשבים לפופולאריים במיוחד, לכן יש מגוון רכב של מכונים קוסמטיים בהם ניתן לבצע את הטיפול.

מניקור בשלבים

בשלב הראשון, מניח/ה המטופל/ת את כפות הידיים במים חמימים, להם לעתים מוסיפים מינרלים או שמנים בכדי לרכך את העור. בשלב השני מנקים את הציפורניים מתחת, מסירים בעזרת צבט את העור שגדל כאמור מסביב לציפורניי הידיים ומשייפים את הציפורניים בהתאם לאורך ולצורה הרצויים. את הידיים מורחים בקרם לחות עשיר בוויטמינים ומינרלים, זאת במטרה לטפח את כפות הידיים. לאחר מכן, בוחרת המטופלת את השיטה שבה ימרחו על ציפורניה לק, בין אם בשיטה הטבעית המחזיקה מספר ימים בודדים ובין אם באמצעות השיטה העמידה יותר שנקראת לק ג׳ל, המחזיקה מספר שבועות על ציפורני האצבעות.

סוגי מניקור

בדומה להבדלים בין סוגי פדיקור, גם בטיפולי המניקור יש כמה סוגים. לאנשים הסובלים מפטריות בידיים, ציפורניים או ידיים רגישות המאופיינות בעור דק ועדין, מומלץ לבצע מניקור רפואי. הטיפול כולל שימוש בשמנים ומוצרים המבוססים על חומרי טבעיים והשיוף מתבצע בעזרת אבן מיוחדת, זאת במטרה למנוע פציעות. בנוסף, יש מטופלים אשר בוחרים לשלב גם עיסוי ידיים, מה שמזרים את הדם ומעניק תחושה טובה. לאנשים הסובלים מפטריות חוזרות בציפורני הידיים, יש טיפול בו משתמשים בתכשירים מיוחדים בעלי תכונות אנטי פטרייתיות, טיפול זה חשוב לבצע בדיוק רב, זאת במטרה שניתן יהיה לבלום את היווצרות הפטרייה והידבקות שלה בציפורניים אחרות.