מילוי שפתיים הינו טיפול המתאים לאנשים שאינם מרוצים ממראה השפתיים שלהם ומעוניינים להבליט או לעבות אותן. למעשה, מדובר בטיפול המעניק תוצאות טבעיות ורק אנשים בעלי יכולת זיהוי גבוהה, יוכלו לזהות שנוצר שינוי. מדובר בטיפול מהיר ולא פולשני. את המילוי מבצעים באמצעות הזרקת חומרים ייחודיים וטבעיים שלרוב נמצאים באופן טבעי בגוף שלנו. אחד החומרים הפופולאריים לביצוע מילוי שפתיים נקרא חומצה הילארונית, זוהי חומצה שכאמור גופנו מייצר באופן טבעי ולכן בזמן ההזרקה הגוף קולט את החומר בלי כל בעיה. החומצה נספגת בגוף בהדרגה ובכדי לשמור את המראה לאורך זמן, יש לתחזק את הטיפול ולבצע את המילוי אחת לכמה חודשים, זאת בהתאם ליכולת של הגוף ״להחזיק״ את החומר.

ברוב המקרים השפתיים חוזרות לצורתן הטבעית לאחר שלושה עד שישה חודשים. קיימים שלושה סוגים של חומצות הילארוניות המאושרות על ידי משרד הבריאות בישראל: טאוסיאל, רסטילן וג׳ובידרם. ההבדל בין השלוש נוצר בעיקר כתוצאה מהעובדה שחברות שונות מייצרות את החומר, אך בגדול אין הרבה הבדל בין החומצות.

קיימות דרכים נוספות לבצע מילוי שפתיים:

  • קולגן- חלבון המצוי בכמות גבוהה בגופנו והוא חלק המרכיב את העור שלנו. התפקיד של הקולגן לקבוע את צורת תאי הגוף ולכן נחשב לחומר גמיש במיוחד.
  • סיליקון רפואי – סיליקון שעובר תהליכי עיבוד, אך יש להזריק ממנו כמות מזערית, זאת בכדי למנוע היווצרות גושים. יש אנשים שגופם לא מגיב טוב לסיליקון.
  • שומן עצמי- מילוי שפתיים באמצעות שיטה זו נחשב לפחות נפוץ, אך הוא יעיל ובמקרים מסוימים אף יכול להישאר בשפתיים באופן קבוע. הבעיה בשיטה זו שלעתים היא גורמת לחוסר סימטריה בשפתיים.
  • בוטוקס- חומר נוסף איתו חלק מהאנשים בוחרים לבצע את הטיפול הוא חומר הבוטוקס אך גם כאן התוצאה היא זמנית.