לרובנו חשוב לשמור על מראה עור חיוני, צעיר, רענן וזוהר. העובדה שהרפואה האסתטית התפתחה בצורה בלתי רגילה בשנים האחרונות רק עוזרת לנו בשימור מראה העור שלנו, ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות מילוי קמטים. בגדול השיטה מתאימה לכל אחד, רק יש להבהיר את המצב הרפואי שלכם בפני הרופא המטפל, זאת במטרה לשלול רגישויות לחומרי מילוי מסוימים. את חומרי המילוי ניתן לחלק לשתי קטגוריות: חומרי מילוי זמניים וחומרי מילוי קבועים. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות מחט דקיקה, דרכה מוחדר החומר לאזור הקמט, מה שיסייע תוך זמן קצר לטשטש או להעלים את הקמטים וכך יוענק לנו המראה המבוקש.

חומרי המילוי הקבועים לרוב יוחדרו לעור פעם אחת, יספגו בעור ויגרמו לעורנו להיראות חלק. חומרי המילוי הקבועים משלבים הרכב טבעי וסינתטי גם יחד ומטרתם לחזק את רקמת הקולגן האחראית על גמישותו של העור. הסוגים של חומרי המילוי הקבועים הינם סיליקון, ביואלקמיד, ארטיקול ועוד כשאלו בחלק מהמקרים מחזיקים מעמד 18 חודשים ואפילו יותר. טיפול בחומרים קבועים מתבצע באזורים שסובבים את הפה ולא באזורים שבהם קיימים קמטי ההבעה, אלו מטושטשים בעזרת שימוש בחומר הבוטוקס. היתרון שבשיטה זו הינו בעובדה שהיא מחזיקה זמן רב אך החיסרון הוא בכך שאין אפשרות לתקן את הנעשה.

אנשים שמעדיפים טיפול שיחזיק מעמד לפרקי זמן בינוניים לרוב עושים זאת משום שאותם חומרי מילוי לטווחי זמן קצרים נחשבים לטבעיים. חלק מחומרי המילוי הזמניים מבוססים על חומר הקולגן ו/או על חומצה הילארונית. חומרים אלו נספגים באופן מלא ואחיד בעור מה שלרוב אינו מלווה בתופעות לוואי ומשאיר תוצאה טבעית ונעימה לעין. הזמן שטיפולים המתבצעים באמצעות החומרים הזמניים מחזיקים משתנה בהתאם לגיל המטופל, סוג העור שלו ומינון החומר.