יש לא מעט מוצרים לטיפוח השיער, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות, אבל אין ספק שזה שיש סביבו הכי הרבה מחלוקת הוא שמן לשיער. אם גם אתם מתלבטים אם להשתמש בתכשיר הזה כאן תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת ותוכלו להחליט.

 

מהו שמן לשיער?

שמן לשיער הוא שמן המופק מרכיבים צמחיים שונים שלהם יתרונות וסגולות לחיזוק השיער, מניעת נשירה והזנה. שמנים לשיער מגיעים לעיתים בצורתם הטהורה – דהיינו שמן אחד בסיסי ולעיתים הם מהולים בשמנים וחומרים אחרים.

 

האם שמן לשיער הוא מומלץ?

ישנם לא מעט מוצרים לטיפוח השיער, חלקם מומלצים יותר וחלקם פחות. אז מה לגבי השמנים? ובכן – בגלל שמדובר על חומרים טבעיים לרוב שמן לשיער הוא אכן מומלץ. אם משתמשים בו במינונים הנכונים ולא בתדירות מופרזת הוא לא יגרום לשמנוניות יתר ואפשר בהחלט ליהנות מהיתרונות הרבים שלו.

 

מה היתרונות של שמן לשיער?

 

  • מגביר לחות: לנשים וגברים עם קרקפת יבשה השמן יכול לעזור בהחלט בהגברת הלחות שהיא קריטית לשמירה על השיער.
  • מונע שבירת שיער וקצוות מפוצלים: בעיה נפוצה במיוחד באקלים כמו שלנו בישראל. השמן מונע שבירה ומראה שבור, יבש ודל של השיער.
  • תורם לשיער מראה ברק: שמנים לשיער מעניקים מראה קורן וחיוני לשיער ובוהק ייחודי.
  • מדגיש את צבע השיער: השמן עוזר להדגיש את הצבע הטבעי של השיער.

 

שימוש נכון יביא לתוצאות

מומלץ להשתמש בכמות קטנה ולא יותר מפעמיים בשבוע. שימוש יומיומי יגרום לקרקפת שמנונית יתר על המידה וזה מצב שיש לו לא מעט חסרונות. לעומת זאת אם יודעים להשתמש בשמנים לשיער בצורה נכונה אפשר להפיק מהם לא מעט וליהנות מהיתרונות שלהם.