התבגרות העור היא חלק בלתי נפרד מחיינו, אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ויש לנו ברירה אחת והיא לקבל את המציאות כמו שהיא.

אבל מה קורה כאשר המציאות מגיעה בצורה של קמטים בפנים? דבר הגורם לנו להרגשה של "הזדקנות" וכתוצאה מכך אנו חשים ירידה באנרגיה, והתפקוד היומיומי הופך לקצת יותר קשה.

בטבע יש הכל – בואו נלמד ממנו

החיות בטבע יודעות להסתדר מצוין ושורדות שנים רבות עם או בלי הקמטים על פניהם, אך מאחר ואנחנו בני האדם טיפה שונים מהם, כדאי שנלמד לקחת את הדברים הטובים מהטבע על מנת ליצור שינוי ולהפיק ממנו את הטוב ביותר.

שמן זית הוא אחד מנכסי הטבע

שמן הזית ידוע בסגולותיו הטבעיות, עיסוי על עור הפנים בעזרת שמן זית מסייע להפחתת קמטים ומגביר את לחות העור. לא סתם אומרים ששמן הזית הוא מוצר קוסמטי טבעי שהשתמשו בו לפני המון שנים עוד הרבה לפני השימוש בטיפולי קוסמטיקה שישנם היום.

שמן הזית הוא בעצם שכבת הגנה על העור, הוא מסייע לשקם את העור הפגום ומעניק לחות לעור. היום ניתן לראות כי מרבית מחומרי הקוסמטיקה הנמכרים בשוק הם מבוססי שמן זית.

צמח אלוורה

בעיקר בימי הקיץ החמים כאשר היינו מקבלים כוויות משהייה מרובה בשמש היינו חוזרים אדומים וצרובים ומחכים להקלה שתגיע, המשחה שהייתה קבועה בבית היא משחת האלוורה שהייתה מונחת בהישג יד וללא ספק הייתה מרגיעה את המקום השורף והצורב.

צמח האלוורה הוא "המרגיע" כאשר מניחים אותו על הגוף הוא כמו תרופת קסם , מפיג כאבים ומטפל בקמטים. בעיקר בימי הקיץ הלוהטים אין כמו להניח את צמח האלוורה על הגוף החם ולהירגע מהצריבה.

החיים הם דבש

גם הדבש הוא מקור טוב להעלמת קמטים, קיימות בו התכונות כמו : נוגדי חמצון, ואנטי דלקתיות וניתן להכין ממנו מסכות פנים המסייעות בגמישות העור ומעניקות ברק לפנים.

שילוב של שמן זית, דבש ולימון

ולא בשביל להכין סלט, אלא לעור הפנים בהחלט יכול להיות שלוב מנצח בהפחתת הקמטים ובשמירה על לחות העור.

יש הרבה תרופות סבתא הניתן להשתמש בהן על מנת לשמור על עור פנים זוהר ומלא לחות. כיום יותר מתמיד ידועות הסגולות של חומרים טבעיים אלו , ולא רק שהם טבעיים אלא הם באמת מסייעים ועוזרים בהפחתת הקמטים בפנים.

רוב תכשירי הקוסמטיקה מבוססים על שמן, דבש, אלוורה ומים אלו בעצם המרכיבים הפעילים החשובים ביצירת תכשיר אסתטי המונע הזדקנות העור.

טיפול בקמטים בפנים יכול להיות טבעי ולא חייבים לערב מכשור חודרני, כן חשוב לשמור על תזונה נכונה הכוללת פירות וירקות שגם הם שומרים ומחזקים את הגוף ועור הפנים וכן שתיית מים מסייעת ומעניקה לחות לעור הפנים.

שימוש נכון בתרופות סבתא טבעיות בהחלט יכול להיות מועיל לטווח הארוך.