לא הרבה יודעים שכדי לשמור על מראה שיער בריא חשוב לשמור קודם כל על קרקפת בריאה. למעשה – בעיות שונות בשיער, החל משיער יבש ושבור ועד לנשירה מקורן בבעיה בקרקפת, ואם נדע לטפל בכל מצב נוכל לשמור על שיער בריא תמיד. בואו נדבר על כמה בעיות נפוצות ואיך ניתן לטפל בהן.

קרקפת שומנית

שומניות יתר של הקרקפת היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר וזה קורה מסיבות הורמונליות וגנטיות. ניתן לטפל באמצעות חפיפה עם שמפו ותכשירים מיוחדים נוגדי שומניות, עיסוי של הקרקפת לנטרול השמן, תזונה נכונה המבוססת על פירות, ירקות ודגנים מלאים ושימוש בתכשירים טבעיים.

קרקפת יבשה

גם יובש בקרקפת זה עניין נפוץ למדי ותופעה מנוגדת לשמנוניות שבה הקרקפת לא מפיקה מספיק שמן טבעי. זה יכול להתבטא בגרד, אי נעימות ויובש בשיער ולמרבה המזל ניתן לטפל בזה בצורה יעילה למדי. מסכה לשיער על בסיס קבוע זה פתרון נהדר וחשוב לבחור במסכה שמספקת הזנה איכותית באמת.

קשקשים

עוד תופעה נפוצה ביותר של הקרקפת ויש לה סיבות שונות, החל משומן שהתייבש והתפורר וכלה במחלות עור, בקטריות, פטריות ועוד. כדי לטפל בבעיה יש להשתמש בחומרים שמאזנים את בלוטת החלב בקרקפת. לאחר השימוש בתכשירים השונים מומלץ לסיים בשטיפה עם מים קרים על מנת לסתום את הנקבוביות.

פסוריאזיס של הקרקפת

גירוי אדום מלווה בקשקשים לבנים וכסופים וכן בגרד טורדני. בעקבות הגירוד עלולות להיווצר הפרשות. במצבים כאלו חשוב להשתמש בחומרים ייעודיים לטיפול בבעיה ומומלץ להתייעץ עם הרופא. כמו כן הקפדה על חפיפה יומית וניקיון של הקרקפת יעזור בהתמודדות. חשוב לטפל בבעיה כבר בתחילתה ולא לדחות את הפנייה לרופא וכך יהיה ניתן להשיג תוצאות טובות ולהתגבר עליה באמת.

מרחבי הרשת:

מטרנה – ויקיפדיה
מטרנה – באתר אוסם