אנשים רבים מממשים את הצורך ופונים לבעל מקצוע במטרה לצייר על עורם קעקועים. להפתעתם, תוך זמן מסוים, הם מתחרטים ומעוניינים להסיר את הקעקוע מגופם. אם בעבר פעולה זו איננה הייתה אפשרית, היום ניתן להסיר קעקועים, כאשר הקעקוע קועקע בעומק אחיד של העור ובצבעים אותם מכשירים מסוימים כמו מכשירי לייזר יכולים לפרק (שחור, כחול, סגול וירוק). במצבים אחרים, בהם הקעקוע אינו קועקע בתנאים הללו, יש לבצע פעולה כירורגית.

איך זה מתבצע בניתוח?

לאחר שהאזור הרלוונטי מורדם, מסירים את הקעקוע מהעור ותופרים את העור שנותר. כתוצאה מהניתוח תישאר צלקת. רופאים מומחים טוענים כי שיטה זו מומלצת אך ורק עבור אנשים המעוניינים להסיר קעקועים קטנים.

הסרת קעקוע באמצעות לייזר

באמצעות מכשיר לייזר ייחודי ניתן לפרק את הפיגמנטים מתחת לעור מה שמסייע לתהליך הסרת הקעקוע. הבעיה בשיטה זו היא שלא ניתן להסיר את כל צבעי הקעקועים והעדיפות היא כאמור לצבעים כהים. הפעולה מתבצעת לאחר אלחוש מקומי והלייזר הוא זה שמפר את הקשרים בין החלבונים לפיגמנטים. אט אט העור משקם את עצמו ומחלים כתוצאה מהכוויה שנוצרת. חשוב לציין שבשיטה זו, לא תמיד ניתן להסיר את כל הקעקוע אלא רק חלקים ממנו.

הסרת קעקוע באמצעות שיוף של העור

את העור משייפים בעזרת מקדחה המחוברת לנייר ליטוש עדין. לאט לאט מוסרות שכבות העור והעור מחדש את עצמו. שיטה זו נחשבת לישנה ומומלץ שלא לבצע אותה אלא כאשר החדרת הפיגמנט בוצעה באופן שטחי.