צלקות מופיעות על העור שלנו כאשר השכבה העמוקה ביותר נפגעת. לא תמיד הגוף יכול לבצע שחזור מדויק של רקמות העור ואז המרקם בעור משתנה מה שגורם להבלטת הצלקת באופן שלעתים נראה לעין ומעודד את הצורך לרצות ולהעלים את אותן צלקות. בכדי שהטיפול יהיה אפקטיבי, יש לזהות את סוג הצלקת. יש צלקות שנשארות על העור כתוצאה מפירסינג, צלקות אחרי ניתוח, צלקות מכוויות, צלקות מאקנה ועוד. כל צלקת גורמת לתגובה אחרת לחלוטין בגוף.

קיימות מגוון שיטות באמצעותן ניתן לטשטש או להעלים את הצלקות, אך כאמור סוג הטיפול ייקבע בהתאם לסוג הצלקת, חומרתה, מצבו הרפואי של המטופל והכל בייעוץ רפואי מקצועי.

  • העלמת צלקות באמצעות לייזר – שיטה זו נחשבת לאחת השיטות היעילות והמוצלחות, שכן באמצעותה ניתן להעלים כמעט את כל סוגי הצלקות הקיימות. הטיפול איננו פולשני מה שמאפשר להחלים מממנו במהרה ומפחית משמעותית את הופעת תופעות הלוואי. באמצעות הפולסים הנפלטים ממכשיר הלייזר, העור מחדש את עצמו בהדרגה זאת על ידי קרישת דימומים הנוצרת באזור הצלקת. הטיפול מלווה בהרדמה מקומית ומחייב הימנעות מחשיפת העור לשמש מספר שבועות לאחר הטיפול.
  • העלמת צלקות באמצעות ניתוח – פעולה זו מתבעת על ידי מנתח פלסטי בהליך כירורגי מסודר. הגעה לניתוח לרוב תתבצע על ידי אנשים הסובלים מצלקות המתפרסות על שטחים גדולים ורחבים של העור. בניתוח מסירים את רקמת הצלקת ובמקומה שותלים עור חדש מאזורים אחרים בגוף.
  • העלמת צלקות באמצעות גלי רדיו- שיטה זו נחשבת לחדשנית ובאמצעות ידית המכשיר, נוצרים נקבים, דרכם חודרת האנרגיה של גלי הרדיו. התוצאה הינה קילוף של העור הגורם להמסת של תאי העור הפגומים. שיטה זו נחשבת יעילה, היא מתאימה לכל סוגי העור וההחלמה מהטיפול נחשבת קצרה יחסית.

קיימות עוד שיטות רבות באמצעות ניתן להסיר צלקות מהפנים חלקן מתבססות על שיטת הקילוף – ״פילינג״ ויש גם שיטות בהן עושים שימוש בחומרי מילוי. לכל שיטה יתרונות וחסרונות משל עצמה אך בגדול תופעות הלוואי חולפות תוך זמן קצר וברגע שבוחרים במומחה מקצועי, אחוז ההצלחה גבוה.