נקודות חן הן סוג של בליטות המופיעות על גבי העור שלנו, לעתים כבר מגיל צעיר והגוון שלהן משתנה בהתאם לריכוז המלנין בעור. יש הבדל ניכר בין נקודת חן שמהוות הפרעה אסתטית לבין שומה הנחשבת לגידול שפיר אותה יש להסיר במטרה למנוע מלנומה או סרטן העור. הסרת נקודות חן ושומות היא שילוב של טיפול אסתטי ורפואי ואת הטיפול להסרתן מבצעים בהתאם לסוג העור של המטופל, סוג השומה וכמות נקודות החן או השומות שמעוניינים להסיר. על השיטה עצמה יחליט רופא מקצועי, זאת לאחר שתתבצע אבחנה מדויקת.

הסרת נקודות ושומות באמצעות לייזר

את תהליך זה מבצעים בשילוב הרדמה מקומית. הטיפול הינו קצר ובעזרת צריבה קלה, השומה נעלמה. אין צורך בביצוע תפרים וברוב המקרים לא תישאר צלקת באזור שבו הופיעה נקודות החן. לאחר ביצוע הטיפול יש להימנע מחשיפה לשמש ותתכן רגישות שתחלוף בהדרגה.

הסרת נקודות חן ושומות בהליך כירורגי

גם את תהליך זה מבצעים בהרדמה מקומית. בשיטה זו יתבצע חיתוך של השומה ויש סיכוי שיהיה צורך בביצוע תפרים. בשונה מהשיטה הקודמת, בהליך כירורגי תתכן הישארות של צלקת.

צריבה של נקודות חן במחט חשמלית

שיטה זו מתאימה להסרת נקודות חן שאינן בולטות, אך בכל זאת מתבצעת בהרדמה מקומית. גם כאן, בדומה לשיטה המתבצעת בלייזר, ההסרה נעשית בצריבה, רק על ידי מחט חשמלית. לאחר הטיפול עשויה להופיע אדמומיות ויש להימנע מחשיפה לשמש במשך שבועיים לפחות.

הסרת שומות ונקודות חן באמצעות חנקן נוזלי

באמצעות שיטה זו, נקודת החן או השומה עוברת סוג של הקפאה, שכן הרופא המטפל חושף את האזור לחנקן נוזלי. ההקפאה גורמת להמתה של התאים וכך השומה או נקודת החן מוסרת מהעור. שיטה זו נחשבת לכואבת ביחס לשיטות הקודמות.