כאשר מתכננים לעשות מסאז' חשוב להכין את הגוף לקראת האירוע שהוא עומד לעבור. הכנת הגוף לטיפול תבטיח חוויה אחרת של הטיפול, רגיעה מקסימלית של הגוף ומיקסום יתרונות הטיפול עצמו.

העיסוי הוא בעצם שיטת טיפול מוכרת מאד, שיטה זו מבוססת בעיקרה על מגע, חיכוף, שפשוף ולחיצה על אזורים שונים בגוף ובנקודות ספציפיות בגופנו במטרה להגיע לריפוי, רגיעה או שחרור של הגוף באופן כללי או אזור ספציפי בגוף באופן פרטני. היום, ניתן לקבל טיפול של עיסוי בעזרת מגע אדם או בעזרת מכשור מכני.

איך נבחר מכון עיסוי?

ישנן מספר דרכים לבחור מכון עיסוי כאשר 3 הדברים שהכי קובעים בסופו של דבר הם:
1. עלות – נושא עלות הטיפול יכולה להכריע האם לקבל את הטיפול או לא. עלות של טיפולי עיסוי משתנים ממקום למקום אך באופן כללי ניתן לומר כי המחירים נעים בין 200-500 ש"ח לטיפול של עיסוי .
2. מקצועיות – בסעיף זה נכנס נושא איכות הטיפול ואיכות המטפל. כאשר אנו מגיעים למכון עיסוי אנו רוצים לפתור משהו בגופנו, כלומר, יכול להיות שיש לנו כאב ואנו מגיעים לקבל טיפול על מנת שהכאב יחלוף ולכן צריך שהמטפל יהיה מקצוען עם ידע, ניסיון וכוח. כך אנו נבטיח טיפול איכותי שאכן תורם לגופנו ומשיג את מטרת הטיפול.
3. מיקום גיאוגרפי – נושא חשוב לא פחות הוא כל הנושא של המיקום הגיאוגרפי של מכון העיסוי. נסו למצוא מכון עיסוי קרוב לקרבתכם. כך למשל, אם אתם מתגוררים בחיפה או החלק הצפוני בישראל תרצו לקבל עיסוי בחיפה ולא במרכז וכדומה.

מה לעשות לפני עיסוי?

כאמור, חשוב להכין את הגוף לטיפול שאנו עומדים לעבור. ניתן להכין את הגוף במגוון דרכים כגון:
1. ניקיון – נסו להגיע לעיסוי נקיים. אם אתם אחרי יום עבודה, מזיעים ומלוכלכים זה עלול לפגוע בחוויה שלכם בטיפול וכן גם בחוויה של המטפל.
2. שינה טובה – שינה טובה לפני הטיפול משפיעה באופן חיובי וישיר על אופן הטיפול ואכן גורמת לחוויה טובה יותר. אם תגיעו עייפים כל הזמן תחשבו על שינה, תפהקו וכדומה. יתכן שהמטפל יפרש סימנים אלו כאל סימני שיעמום.
3. היכנסו לשירותים – כניסה לשירותים לפני הטיפול עצמו תשחרר אתכם ממחשבות מיותרות ולחצים לא רצויים.

מה לא לעשות לפני טיפול?

1. לא לאכול לפני טיפול – אכילה לפני טיפול תגרום לתחושות לא נוחות בבטן, לתחושת עייפות, כאשר תשכבו על הבטן תרגישו לחצים וכדומה. בנוסף, יתכן שהטיפול עצמו יגרום לתחושה של קיא בגלל הטיפול והתנוחות הנדרשות לבצע במהלכו.
2. לא למרוח משחות או קרמים – לפני אימון ממש מיותר למרוח משחות או קרמים על הגוף. המטפל מורח שמן או משחה יעודית על גוף המטופל. משחות וקרמים נוספים רק יפריעו לטיפול ויעשו את הגוף יותר מידי חלק – דבר המפריע למטפל.