הרפואה המסורתית דוגלת בשימוש בפרוצדורות שונות שחלקן חודרניות, וכן, במתן תרופות שחלקן כימיות. הרפואה האלטרנטיבית חורטת על דגלה טיפולים חיצוניים שאינם חודרניים, ובנוסף, שימוש בחומרי ריפוי ומרקחות על בסיס טבעי. זה השוני העיקרי בין שתי הגישות. צריך לציין, כי הרפואה המסורתית מספקת פתרונות לבעיות מורכבות ובמקרים רבים, מצליחה בכך. הטבעית מספקת פתרונות לבעיות אחרות, שחלקן מסובכות פחות, ואף היא, במקרים רבים, מצליחה לספק מענה לסובלים. קיימות שיטות ריפוי וטיפול אלטרנטיביות שונות: דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו, רייקי, צ'י גונג, טיפול במגנטים, הילינג, הומאופתיה, נטורופתיה ועוד.


השיטה המועדפת ביותר


אחת הפופולאריות ביותר היא דיקור סיני או בשמה האחר אקופונקטורה. תורה זאת מגיע מהמזרח הרחוק ובמהלך הטיפול משתמשים במחטים דקות אותם מחדירים לעור באזורים שונים. ההחדרה היא לשכבת העור העליונה, איננה מגיעה לכלי דם וכך לא נוצר דימום וכן, שום תופעות לוואי אחרות. התורה גורסת כי בגוף האדם יש ערוצי אנרגיה הנקראים מרדיאנים. דיקור על נקודות בערוץ, על נקודות הקרובות אליו או במקומות נבחרים אחרים יכול להשפיע על אזורים מסוימים בגוף, או לטפל בנגעים שונים קיימים. קיימת מפה מפורטת של מקומות דיקור וכל נקודה משפיעה על אבר אחר או על בעיה ספציפית אחרת. הטיפול טוב למקרים של כאבי שרירים, כאבים כרוניים, הפרעות במערכת העיכול, הריון ולחץ דם בלתי מאוזן, בעיות גניקולוגיה ועוד.


למי מתאים הטיפול ומה מטרתו?


הטיפול נועד גם לתחזוקת גוף טובה ומסייע בשמירה על בריאות תקינה לאורך זמן. מתאים לאנשים בכל גיל ומשני המינים כולל לילדים ופעוטות. טיפול זה מגיע, במקרים רבים, במקום בליעת כדורים ומשככי כאבים אחרים. בכך נמנע המטופל מלהכניס לגופו תרופות המבוססות על חומרים כימיים. ככל שימעיט בכך , כן ייטב לו. הרעיון שמאחרי הטיפול הוא שבגוף יש חומרים המסוגלים לטפל בנגעים שונים ופעולת הדיקור היא זאת המעוררת אותם לפעולה. הם נכנסים למחזור הדם ולמערכות שונות בו ומיוצרים אפקט מתגלגל הגורם להרגעת מכאובים ותורם לריפי עצמי. צריך עוד לציין, כי בגוף מופרשים אנדורפינים התורמים לרוגע הנפשי של המטופל וכך, מושגת מטרה נוספת.ידוע כי בריאות הגוף והנפש קשורות זו בזו וטיפול מקיף באמצעות דיקור סיני הינו יעיל גם בכך.


אופי הטיפול


הטיפולים עצמם נקבעים על פי אבחון ראשוני בקליניקה של המומחה. המטופל מגיע עם מסמכים רפואיים שונים ונערך לו תשאול לגבי הסיבה שהניעה אותו להגיע. בהתאם לאבחון נעשה טיפול אחד או מספר טיפולים עוקבים. משך כל טיפול הוא עד כ45 דקות ומהלכו ירגיש המטופל, לכל היתר, עקצוצים, ודקירות קלות. ולאחריו יכול המטופל ללכת לענייניו במיידית. הרפואה המסורתית מכירה בדיקור הסיני כטיפול משלים ויעיל ומציעה אותו במרפאותיה השונים. מומלץ לפנות לקבל שירות אצל מומחים לנושא. כל טיפול המייתר את השימוש בכדורים מונע נזקים אפשריים מצטברים לגוף ותורם לבריאות הכללית.

עוד משהו שיעניין אותך:
מטרנה – להזמנה אונליין