חומר הבוטוקס הוא סוג של חלבון שפעולתו למעשה חוסמת שחרור של חומר אחר המגרה את העצבים באזור שבו הוא מוזרק בקוטר של בין 1-2 ס״מ. ברגע שמזריקים את החומר באזור מסוים, השריר הנמצא באותו אזור לא מקבל גירוי ואז הוא מפסיק להתכווץ. בימים אלו נחשב חומר הבוטוקס לחומר הפופולארי ביותר בתחום הרפואה האסתטית. בעזרת החומר ניתן לטשטש ולהעלים קמטי הבעה, קמטי זקנה ואף בשנים האחרונות משתמשים בחומר במטרה לטפל בהזעת יתר ובכאבי ראש. הבוטוקס הוא חומר טבעי, שאם מזריקים אותו במינונים זעירים במיוחד הוא עושה עבודה נפלאה.

 

מהם הטיפולים הנפוצים ביותר בשימוש בבוטוקס?

בשונה מחומרי מילוי אחרים חומר הבוטוקס פועל על קמטים שהם פעילים ונוצרים לאחר התכווצות של השרירים. אחד השימושים העיקריים בחומר הינו במטרה להעלים ולטשטש קמטים. רוב האנשים שבוחרים להיות חלק מטיפול המשלב בוטוקס מבקשים שהחומר יוזרק באזור המצח, באזור שבין העיניים ובצדי השפתיים – שלושת אזורים שנחשבים למקור בסיס איתן להיווצרות של קמטוטים וקמטים. כאמור, בחומר נעשה שימוש לטיפול בהזעת יתר, זאת משום ששימוש בו מסייע לצמצם משמעותית את פעילותן של בלוטות ההזעה. טיפולים נפוצים נוספים בהם עושים שימוש בחומר הם מילוי שפתיים והקלה על כאבי ראש ומיגרנות.

 

למי מתאים לבצע את הטיפולים השונים בחומר הבוטוקס?

באופן כללי הטיפול מתאים לכולם, פרט לאנשים הסובלים ממחלות עור ואנשים הנוטלים באופן קבוע תרופות המכילות סטרואידים.

 

שימוש בחומר הבוטוקס יתרונות

  • לאחר הטיפול לרוב אין צורך בהתאוששות או החלמה, מה שחוסך לנו זמן.
  • תוצאות טבעיות.
  • אפקט מידי.
  • התוצאות טבעיות ולא נראה כאילו עשינו שינוי דרסטי במראה הפנים שלנו.
  • חומר הבוטוקס נחשב לבטיחותי לשימוש, מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל, על ידי מנהל התרופות האמריקאי ועל ידי גופים בריאותיים נוספים בעולם.