לעיסוי יש השפעה מרגיעה על הגוף ועל הנפש. לא נדרשת סיבה מיוחדת להתמכר לעיסוי. עם זאת הוא נמצא יעיל ביותר כחלק משיקום של ספורטאים בכלל ולאחר פציעות בפרט.  כאשר אנחנו מדברים על עיסוי אנחנו מדברים על ספא- המקום המועדף על רבים ליהנות מעיסוי. הספא מהווה חלק בלתי נפרד מבילויים של אנשים בבואם לבתי מלון וכחלק מהשהייה בו. קיימים עיסויים מסוגים שונים ולכל אחד מהם ייחוד משלו.

עיסוי צוואר, לדוגמה, מזרים את הדם בו ומשחרר את המתח הנאגר בצוואר ואצור בו. מקום נוסף שמצטבר בו מתח הוא הכתפיים. עיסוי משחרר את טונוס השרירים בחלק הגוף העליון ומסייע להפגת מתחים. עיסוי זה מועיל במיוחד למי שסובלים מכאבי צוואר.

אחד המהנים והמענגים בין  סוגי העיסוי השונים הוא עיסוי תאילנדי. הוא גורם לרפיון שרירים ולשחרור. הוא מזרים את הדם לרקמות, לתאים ולשרירים.

כאשר אנחנו מדברים על פציעות ספורט אנחנו מדברים, בעצם על עיסוי רפואי אף שעיסוי כזה אינו מיוחד ואינו מיועד רק לספורטאים שעברו פציעה. עיסוי כזה מתאים למי שסובלים מבעיות אורתופדיות, מדלקות פרקים, מכאבים בברכיים, מבלט ומפריצת דיסק, משרירים תפוסים, ממתחים שונים הנגרמים בין השאר בשל שינה לא סדירה וחוסר איזון בגוף.

חשוב לציין, כי במצבים מיוחדים, כגון אחרי נפילה (חבלה וטראומה) מומלץ להגיע לטיפול בהקדם האפשרי, כדי למנוע התפתחויות של דלקות וחסימות שונות כתוצאה מהטראומה והסטרס שאליו נכנס הגוף.

התועלות הרבות הגלומות בעיסוי מסייעות לשיקום לאחר פציעות ספורט כמו גם להתאוששות מאימונים מפרכים בשל המאפיינים והיתרונות המובנים בו. הוא משפר את הובלת החמצן מהדם אל הרקמות וגורם לניקוז חומרי הפסולת אל מערכת ההפרשה. הוא מעורר וממריץ בד בבד עם היותו מרגיע. הוא מרכך נוקשויות בגוף בכלל ומשחרר שרירים תפוסים בפרט.

העיסוי מועיל לכל אדם בכלל ולספורטאים בפרט כפעילות שהיא בבחינת תחזוקה מונעת: הוא מחזק האת העצמות ובכך עשוי למנוע שברי מאמץ. הוא ממריץ את נוזל הלימפה, מפנה פסולת ומאיץ את הגעת חומרי הבניין של הגוף אל רקמותיו, מסייע בהחלמה של דלקות ומקל במצבים של לחץ עצבי.

העיסוי אינו ממצה את כל חוויית הספא. הבלוי בספא כולל גם ג'קוזי, מרחץ אדים וזמן איכות מזוקק מכל אילוץ. אנשים באים לבלות וליהנות בספא, עם עיסוי או בלעדיו.

שמירה על שגרת עיסויים בתדירות קבועה- פעם או פעמיים בשבוע- מומלצת לכל ספורטאי. עם זאת חשוב להבחין בין עיסוי שמוענק במסגרת בילוי ספא, שהוא מומלץ כשלעצמו כבילוי חווייתי מפנק ומרגיע, לבין עיסוי ייעודי וממוקד המהווה חלק משגרת התחזוקה של גוף הספורטאי. עיסוי כזה חשוב שייעשה על ידי מעסה מקצועי, מאומן ומיומן בביצוע עיסוי ספורטאים בכלל ולאחר פציעות בפרט.